مجله میک آپ

تونر چیست؟

تاثیر تونر روی صورت چیست ؟

تونر چیست ؟ تونرها محلولاتی هستند که بعد از شست و شوی آرایش روی پوست زده میشوند و وظیفه تنظیم PH پوست را به عهده دارند بعد از هر بار شست و شوی صورت با هر نوع ماده شوینده PH پوست شما تغییر میکند و در صورت به تعادل نرساندن PH آسیب های جدی به پوست شما وارد خواهد شد تونرها علاوه بر تنظیم PH پوست، کار تمیز کردن و بستن منافذ پوست،شفافیت و آبرسانی، سفت کردن، کنترل چربی و قطع رشد موهای زیرپوستی را هم انجام میدهند و نکته جالب توجه این است که تونر را هم قبل از آرایش و هم بعد از آرایش میشود استفاده کرد.

انواع تونر

در ادامه به بررسی انواع تونر و ویژگی هایی که هر کدام از آنها دارند خواهیم پرداخت.

تونرهای الکلی

این نوع تونرها پایه الکل دارند و از ۸۰ درصد الکل تشکیل شده اند که همانطور که میدانید با توجه به اینکه الکل به صورت کلی برای پوست صورت مضر است پس در نتیجه شاید بتوان گفت تونرهای الکلی مضر می باشند

تونرهای بیس آب گلیسیرین

نسبت به تونرهای الکلی بهترند ولی به خاطر ترکیبات حاوی تونر در دراز مدت باعث آسیب رساندن به پوست خواهد شد

تونرهای بیس آب

بهترین نوع تونر هستند که باید در برنامه روزانه خودتان از آنها استفاده کنید. زمان استفاده تونرهای بیس آبی هم قبل از آرایش کردن می باشد به این دلیل که صورت تان را برای آرایش آماده کند.

تونر مناسب انواع پوست

مختلط و نرمال:
لایه بردار – ضد پیری – سفت‌کننده پوست

حساس:
تسکین‌ دهنده – ضد التهاب – ترمیم کننده

خشک و پوست بالغ:
آبرسانی – ضد پیری

چرب و مستعد جوش: 
لایه بردار – اسیدی (BHA/AHA) – ضد باکتری

تونر طبیعی برای پوست

اما اگر بخواهیم یک تونر طبیعی برای شما عزیزان معرفی کنیم می توانید از گلاب استفاده کنید که می توانید با اسپری کردن یا ماساژ و … از آن استفاده کنید. از جمله خواصی که گلاب برای پوست به عنوان تونر دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنظیم pH
کنترل چربی
ضدالتهاب
پاک‌کننده چربی و منافذ پوست
ضدجوش
آبرسان
آنتی اکسیدان
سفت‌کننده پوست و ضد چین و چروک