مجله میک آپ

چرا لازم است از دستمال مرطوب آرایشی استفاده کنیم؟

دستمال مرطوب چیست؟

دستمال مرطوب، که به آن حوله مرطوب یا دستمال ضدعفونی کننده نیز گفته می‌شود، تکه‌های کوچک کاغذی و یا پارچه‌ای است؛ که پیش از مصرف، مرطوب شده‌اند و برای راحتی بیشتر مصرف کننده، اغلب به شکل تا شده و به صورت جداگانه، بسته بندی می‌شوند.

این دستمال عمدتاً برای تمیز و ضد عفونی کردن استفاده می‌شود.

دستمال‌های مرطوب می‌توانند از جنس کاغذ، بافت یا حتی پارچه بدون بافت باشد. البته گفتنی‌ست این نوع پاک کننده برای پاک کردن آلودگی یا مایعات باید به آرامی روی سطح مالیده شود.

مصرف کنندگان توقع دارند این دستمال قابلیت مناسبی برای جذب، حفظ یا پاک کردن گرد و غبار یا مایعات داشته باشد. یکی از مزایای اصلی این دستمال راحتی کار با آن است.

به دلیل پاک کنندگی سریع‌تر و آسان‌تر، این محصول گزینه بهتری نسبت به دیگر محصولات مانند مایعات تمیز کننده و دستمال پارچه‌ای یا حوله کاغذی، برای تمیز کردن است.

این پارچه‌ها با محلول آب و مواد پاک کننده ملایم، مانند ایزوپروپیل الکل اشباع می‌شوند. به علاوه برای نرمی بیشتر، خاصیت مرطوب‌کنندگی و همچنین داشتن رایحه‌ای مطلوب، به آن لوسیون و نرم‌کننده نیز افزوده می‌شود. در نهایت محصول نهایی به شکل تا شده، درون بست‌بندی قرار می‌گیرد.

دستمال آرایشی چیست؟

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش، دقیقاً همان چیزی است که اسمش به ما می‌گوید؛ دستمالی مرطوب، آغشته به محلول، با هدف پاک‌کردن سریع و مؤثر آرایش. اگر در طول روز آرایش کرده‌اید، حتماً لازم است قبل از خواب صورتتان را کامل پاک کنید.

این کار برای مراقبت از پوست و جلوگیری از آلودگی بالش ضروری است. البته انجام‌ دادن این کار نیاز به زمان و انرژی دارد و چون بسیاری از افراد در انتهای روز خسته هستند و می‌خواهند استراحت کنند، پاک کردن آرایش کمی سخت می‌شود.

این لحظه همان زمانی است که دستمال مرطوب آرایشی به کمکتان می‌آید. برای استفاده از این دستمال‌ها نیاز نیست مقدماتی را فراهم کنید. کافی است یک دستمال مرطوب را از بسته درآورید و آرایش‌تان را پاک کنید.

سعی کنید خیلی زیاد پوست‌تان را با دستمال مالش ندهید، زیرا این کار باعث تحریک پوست می‌شود. مزیت اصلی این محصول، از بین بردن هرگونه آلودگی روزانه از روی پوست است. همچنین برخی از این دستمال‌ها، خاصیت لایه‌برداری نیز دارند.

مزایای دستمال آرایشی چیست؟

  • می‌توانید آن را با خود به هر جایی ببرید.
  • ارزان و سبک است.
  •  استفاده از آن آسان و سریع است، که این امر در هنگام سفر، در باشگاه بدنسازی یا استخر بسیار مهم است.
  • می‌توانید آن را از هر داروخانه یا فروشگاه آرایشی و ‌بهداشتی و همچنین برخی از سوپرمارکت‌ها تهیه کنید.

چه زمانی برای استفاده از دستمال آرایشی مناسب است؟

  • بعد از ورزش

پس از ورزش، پوست عرق می‌کند. در این موقعیت، لازم است پوست صورتتان را تمیز کنید؛ در نتیجه، بهتر است یک بسته دستمال پاک کننده آرایش در کیف ورزشی‌تان بگذارید تا بعد از تمرین بتوانید از آن استفاده کنید.

  • هنگام مسافرت

یک بسته دستمال مرطوب صورت را در چمدان‌تان بگذارید تا بتوانید پس از پروازهای طولانی یا فعالیت زیاد، از آن استفاده کنید.

  • هنگام خستگی

قبل از آن ‌که پوست‌تان تمیز شود سر روی بالش نگذارید؛ زیرا خوابیدن با آرایش می‌تواند منافذ پوست شما را مسدود و در نهایت، بافت پوست را شکننده کند. یک بسته دستمال مرطوب پاک کننده آرایش را نزدیک تخت‌تان نگه دارید تا در مواقع خستگی بتوانید با صرف کمترین انرژی، پوست‌تان را تمیز کنید.

چگونه از دستمال آرایشی استفاده کنیم؟

پوست عضو حساسی است و به راحتی تحریک می‌شود. پس هنگام استفاده از دستمال مرطوب آرایش پاک کن ، پوست‌تان را مالش ندهید. در عوض، ابتدا دستمال را روی صورت‌تان بگذارید، آن را آرام روی پوست فشار دهید، کمی صبر کنید و بعد آرایش‌تان را به آرامی پاک کنید.

بهتر است از دستمال آرایش پاک کن تنها در مواقع ضروری استفاده کنید. مثلاً در طول روز یا در هنگام مسافرت که امکان شستشوی صورت تان با آب وجود ندارد.

اگر آرایش ملایمی دارید، احتمالاً فقط یک دستمال مرطوب برای پاک‌کردن صورت‌تان کافی است. اما اگر پاکسازی پوست‌تان چندین مرحله دارد ، استفاده از دستمال مرطوب مرحله اول پاکسازی صورت خواهد بود. اگر پس از استفاده از دستمال باز هم مقداری از مواد آرایشی روی پوست‌تان باقی می‌ماند، بهتر است از یک پاک کننده فومی یا روغنی استفاده کنید.

فراموش نکنید که اگر هنگام خواب مواد آرایشی همچنان روی صورت‌تان باقی مانده باشند، منافذ پوست‌تان مسدود و به دنبال آن پوستتان چرب می‌شود. همچنین در اثر این اتفاق، باکتری‌ها روی پوست شما جمع می‌شوند و آن را مستعد آکنه می‌کنند.

 

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش گلدن رز

دستمال مرطوب گلدن رز یک دستمال با کیفیت برای انواع پوست حاوی ویتامین ای بوده که موجب تغذیه و افزایش نرمی و لطافت پوست می گردد. دارای اسیدیته مناسب با پوست می باشد. مرطوب کننده پوست می باشد. حاوی ۲۵ عدد می باشد. حاوی ویتامین ای می باشد. بدون الکل می باشد. پیشنهاد ما به شما گلدن رز است.