مجله میک آپ

چگونه از کانسیلر برای جوان تر شدن استفاده کنیم ؟

کانسیلر یکی از بهترین نوع لوازم آرایشی برای پنهان کردن تیرگی های زیر چشم ، جای جوش ، لک های پوستی و … است . یک کانسیلر باکیفیت و مناسب کلید مهم برای یک آرایش بی نقص و زیبا است.

هر آنچه که باید درباره کانسیلر بدانید در این بخش از دنیای مجله ماه بانو ارائه کرده ایم . روشهای استفاده از کانسیلرهای آرایشی برای کمتر نشان دادن سن را از یکی از مشهورترین آرایشگرهای دنیا بیاموزید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها ، پودر فشرده به رنگ روشن هستند که قبل یا بعد از کرم پودر در آرایش استفاده می شوند . البته برخی افراد معتقدند کانسیلر بعد از زدن کرم پودر بهتر است . انواع مختلفی از کانسیلرها در بازار موجود است :نوع Stick یا ماتیکی که به راحتی استفاده می شود ، نوع نیمه جامد (کرم )و کانسیلرهای مایع.

رنگ کانسیلر باید یک درجه روشن تر از کرم پودر استفاده شده باشد . اگر درجه رنگ کانسیلر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد لکه های تیره را به جای پوشاندن ، تیره تر نشان می دهد خواهد داد.

ویژگی های کانسیلر زیر چشم

یکی از نکات مهم در آرایش استفاده از کانسیلر برای زیر چشم است زیرا اگر از کانسیلر مناسب ، درست استفاده شود صورت را زیبا تر و جوان تر نشان می دهد .پوست زیر چشم بسیار نازک و ظریف است و رگ های آبی در زیر چشم موجب تغییر رنگ پوست می شود.

کانسیلر با تن زرد رنگ به راحتی موجب پوشاندن این رنگ های آبی پوست می شود و رنگ پوست صورت را یک دست می کند . البته برای پوستهای خیلی روشن از کانسیلر با رنگی صدفی استفاده می گردد.برخی از افراد به یک پوشش جزئی برای پوست زیر چشم خود نیاز دارند بنابراین بهتر است از کانسیلرهای استیکی یعنی همان کانسیلر جامد استفاده کنند.

رنگ کانسیلر مناسب برای پوست روشن

کانسیلر به رنگ زرد برای پوشاندن تیرگی ها و لک های پوستی در پوست های روشن بسیار مناسب است.

رنگ کانسیلر مناسب برای پوست رنگ پریده

در صورت داشتن پوستی رنگ پریده باید روشن ترین رنگ برای کانسیلر را انتخاب کنید مانند صورتی روشن (light pink) یا عسلی قهوه ای روشن(bisque).

رنگ کانسیلر مناسب برای پوست تیره

اگر پوست شما کمی تیره است باید به سراغ کانسیلر به رنگ های هلویی یا هلویی تیره بروید. پوست زیر چشم بسیاری از خانمها به دو تا جهار رنگ کانسیلر نیاز دارد و باید با ترکیب این رنگ ها ، رنگی شبیه پوست خود را بدست آورند . البته پیش از همه باید از اصلاح کننده (کورکتور) استفاده کنند و سپس کانسیلر بزنند.

مراحل استفاده از کانسیلر

آماده سازی پوست صورت

همیشه قبل از هر نوع آرایشی باید پوست خود را با استفاده از نرم کننده ها یا کرم های آبرسان آماده کنید . مثلا کمی پرایمر به صورت خود بزنید.

پوشاندن حلقه های تیره زیر چشم

برای رفع تیرگی زیر چشم حتما کانسیلری انتخاب کنید که رنگ آن دو درجه روشن تر از پوست شما باشد . به اندازه دو مثلث در زیر چشم کانسیلر بزنید و سپس با یک اسفنج یا بیوتی بلندر آن را محو نمائید.

محو کردن قرمزی دور بینی

دور بینی برخی از افراد قرمز است که می توان با استفاده از کانسیلر آن را محو نمود.

رفع جای جوش

با استفاده از کانسیلر می توان جای جوش ها را پوشاند . به جای استفاده از کرم پودر زیاد می توان با یک براش کانسیلر ، تیرگی جای جوش را از بین برده و محو کنید.

تثبیت کانسیلر روی پوست

روی قسمت هایی که در آنها از کانسیلر استفاده کردید باید توسط یک اسفنج مخصوص، تثبیت کننده بزنید.

براش کانسیلر

قلم مو های آرایش که انواع مختلفی دارند براش نامیده می شوند . برای کانسیلر نیز نوعی براش مخصوص وجود دارد که نوعی قلم موی باریک ، محکم و کمی مخروطی شکل است و برای کاربرد دقیق کانسیلر در جایی که مدنظر است ، استفاده می شود.

تفاوت کانسیلر و پرایمر

بسیاری از افراد که با آرایش های حرفه ای آشنا نیستند در لفظ تفاوتی برای کانسیلر و پرایمر قائل نمی باشند اما بهتر است که بدانید آرایش اصولی آغاز شده با پرایمر به کانسیلر ختم می شود، پرایمر چربی پوست را گرفته و منافذ پوست را می بندد.

برخی از برندهای دارای ویتامین های A، B و E هستند که برای پوست بسیار مفید است . کانسیلر پس از کرم پودر برای رفع لک و تیرگی های پوست استفاده می شود و همچنین موجب یک دست شدن پوست در آرایش می گردد.

تفاوت کانسیلر با اصلاح کننده

کانسیلر با اصلاح کننده های صورت (کورکتور) تفاوت دارد . این اصلاح کننده ها معمولا به رنگ سبز ، هلویی ، صورتی و… هستند و اغلب زمانی استفاده می شود که زیر چشم بیش از اندازه تیره و سیاه باشد یا برای پوشاندن قرمزی ها و تورم به کار می روند.

اصلاح کننده ها باید قبل از کانسیلر و کرم پودر استفاده شوند تا کرم پودر و کانسیلر موجب یک دست شدن رنگ پوست شود و رنگ اصلاح کننده ها محو شود.

روش استفاده از کانسیلر بدون چروک شدن پوست اطراف چشم

بسیاری از خانمها با گذشت یک یا دو ساعت بعد از استفاده از کانسیلر یا کمی بعد از آن، با مشکل چروک شدن پوست دور چشم و بریده بریده شدن کانسیلر مواجه می شوند . راه حل های مناسبی برای حل این مشکل وجود دارد :

  1. کانسیلر را به صورت مدور پایین چشم نکشید. نحوه ی صحیح استفاده از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی و چروک های دور چشم به این صورت است که کانسیلر را با ترسیم یک مثلث زیر چشم بزنید و با یک بِراش آن را در نواحی اطراف پوست چشم محو کنید.
  2. اگر پوست اطراف چشم چروک می شود یا حتی تا کنون با این مشکل مواجه نشده اید ، باید به خاطر داشته باشید که هرگز از کرم پودر در اطراف چشم استفاده نکنید.
  3. کانسیلرهای چرب و غلیظ حتی کوچک ترین چروک های زیر و اطراف چشم را بزرگ تر و عمیق تر از حد معمول نشان می دهند.
  4. برای محو کردن کانسیلر به جای براش از انگشت یا اسفنج مرطوب و به صورت ضربه ای در زیر چشم استفاده کنید.
  5. برای پیشگیری از مشکل چروک شدن پوست اطراف چشم با کانسیلر ، از پرایمرهای مخصوص زیر چشم استفاده کنید که عملکرد آنها شبیه پرایمر صورت برای زیرسازی در استفاده از کرم پودر است.
  6. پس از مصرف کانسیلر اجازه بدهید تا روی پوست صورت خشک شود. در این زمان سر خود را پائین آورده و به بالا نگاه کنید زیرا در این روش تمام خوط زیر چشم باز می شوند و کانسیلر فاصله خطوط را پر می کند .در مرحله بعد با یک اسفنج مرطوب به صورت ضربه ای زیر چشم بزنید. سپس با همان اسفنج مرطوب ، روی کانسیلر کمی کرم پودر به صورت ضربه ای بزنید.