مجله میک آپ

پنج روش برای تشخیص گرمی و سردی پوست

روش اول تشخیص رنگ پوست از روی رگ ها

آستینتان را بالا بزنید و به رگ‌های روی مچ دستتان نگاه کنید. آن‌ها آبی به نظر می‌رسند یا سبزرنگ‌اند؟

  • اگر رگ‌های روی مچ دست، به نظر آبی می‌رسند، شما زمینه‌ی رنگی سرد دارید.
  • اگر رگ‌ها به نظر سبز هستند شما پوست گرمی دارید. در واقع این رگ‌ها نیستند که در زنانی با تناژ رنگی پوست گرم سبز می‌شوند بلکه هاله زرد پوست، روی رنگ آبی رگ باعث می‌شود رنگ رگ‌های شما سبز دیده 
  • شود.

روش دوم:تکنیک استفاده از زیورآلات

 

به این فکر کنید که جواهرات و زیورآلات نقره‌ای بیشتر به شما می‌آیند یا جواهرات زرد رنگ. مهم نیست که شما کدام یک را بیشتر دوست دارید یا ترجیح می‌دهید، مهم این است که با کدام یک بهتر دیده می‌شوید و صورت و پوست شما را بازتر می‌شود.

  • اگر زمینه ی پوست شما سرد باشد، زیورآلات نقره‌ای برای شما مناسب‌تر است.
  • اگر زمینه ی پوست شما گرم باشد، با زیورآلات زرد، شاداب‌تر دیده می‌شوید.

روش سوم: تست رنگ طبیعی

کدام یک از رنگ‌های طبیعی برای صورت شما مناسب‌ترند؟ پوست، چشم‌ها و صورت شما با سفید روشن یا مشکی بهتر دیده می‌شود و یا با کرم و قهوه‌ای؟ در صورتی که با سفید و مشکی زیباتر می‌شوید پوست سرد دارید و در صورتیکه با کرم و قهوه‌ای راحت‌ترید پوست شما گرم است.

 

روش چهارم: رنگ مو و چشم‌های شما چه است؟

رنگ مو و رنگ طبیعی چشم‌های شما می‌تواند بگوید که آیا زمینه پوست شما سرد است یا گرم و یا طبیعی.

  • اگر چشم‌هایتان آبی، طوسی یا سبز است و یا رنگ طبیعی مویتان به بلوند، قهوه‌ای و مشکی با تناژ آبی، نقره‌ای، بنفش و دودی نزدیک می‌شود می‌توان گفت شما پوست سرد دارید.
  • اگر تناژ پوستی‌ شما گرم باشد احتمالا رنگ چشم قهوه‌ای یا عسلی دارید و رنگ طبیعی موهایتان هم بلوند، قرمز و مشکی با زمینه‌ی طلایی، قرمز، نارنجی یا زرد است.

روش پنجم: آفتاب گرفتن و برنزه شدن

وقتی آفتاب می‌گیرید، پوست شما طلایی-قهوه‌ای می‌شود یا می‌سوزد و ابتدا قرمز می‌شود؟ کسانی که تناژ رنگ پوستشان خنک است معمولا اول می‌سوزند و کسانی که پوست گرم دارند از همان ابتدا برنزه می‌شوند.

کدام رنگ‌ها را انتخاب کنید؟

در نهایت شکی نیست که برخی رنگ‌ها برای برخی زمینه‌های پوستی مناسب‌تراند. اگر پوست گرم دارید بهتر است سراغ رنگ‌های زرد، نارنجی، قهوه‌ای، عاجی و قرمز بروید.اگر رنگ پوست شما خنک است آبی، سبز، صورتی، بنفش، سبزآبی و قرمز روشن یا قرمز با ترکیب آبی بپوشید. این رنگ‌ها برای شما عالی هستند.