مجله میک آپ

ترفندهای ریمل زدن

 

– هرگز از ریمل به عنوان اولین ابزار آرایشی خود استفاده نکنید. بهتر است از ریمل در آخر آرایش استفاده شود. الزامی نیست ولی توصیه می‌شود که با استفاده از فر مژه استفاده کنید تا شکل مژه‌های خود را مشخص کنید.

 

– مطمئن شوید که ماده ریمل اضافی روی برس آن وجود ندارد چرا که موجب لک و قطره بر روی مژه می‌شود . ماده ریمل تنها باید تا حدی روی برس باشد که آن را مرطوب کند.

 

– از مژه‌های بالا شروع کنید ، قلم را از انتهای داخلی به سمت لبه‌های بیرونی مژه‌ها بکشید. در حالی که این کار را می‌کنید سعی کنید با حرکات دورانی مژه‌های خود را به سمت بالا هدایت کنید. این کار باید با حوصله و دستان استوار انجام شود. در حین کار سعی کنید به پایین نگاه کنید تا نتیجه بهتری به دست بیاید. این کار را دو الی سه دفعه تکرار کنید تا مژه‌ها شکل مطلوب را به خود بگیرند.

 

– شما همچنین می‌توانید از شانه مژه به شکل مشابهی استفاده کنید تا زمانی که ریمل هنوز خشک نشده مژه‌ها به هم نچسبند. همچنین این کار باعث می‌شود تا مژه‌ها بلندتر دیده شوند و برای مدت طولانی‌تری به همان شکل بمانند.

 

– اکنون برای مژه‌های پایین ، قلم ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و از ریشه‌های داخلی به سمت لبه‌های خارجی بکشید. قلم را فشار ندهید چرا که باعث لک شدن پوست می‌شود. این کار نیاز به حوصله دارد ولی چند دقیقه تمرکز شما را از اشتباه نجات می‌دهد.

 

علاوه براین اگر شما می‌خواهید مژه‌های برجسته‌تری داشته باشید می‌توانید بعد از خشک شدن ریمل به لبه‌های بیرونی کمی بیشتر ریمل بزنید. از همین چند قانون ساده استفاده کنید تا مژه‌های بلند و زیبا بدون نگرانی از چیز دیگر داشته باشید.

 

 

چشم و مژه ها را برای ریمل زدن آماده کنید

یکی از ترفندهای ریمل زدن این است که پیش از آغاز به کار، چشم ها و مژه های خود را آماده نمایید. به این صورت که پیش از شروع به ریمل زدن، مژه های خود را خشک نمایید، آرایش چشم خود را انجام دهید. مثلا سایه بزنید و خط چشم بکشید تا هنگام ریمل زدن دچار مشکل نشوید. اگر پیش از ریمل زدن این کارها را انجام ندهید، با سایه زدن و کشیدن خط چشم، ریمل و مژه های شما کثیف می شوند. هرگز روی مژه هایی که پیش تر ریمل دارند، ریمل نزنید چرا که مژه های شما به هم ریخته و کثیف می شوند.

مژه هایتان را فر کنید و سپس ریمل بزنید

برای آنکه بتوانید چشم هایی زیباتر و درشت تر داشته باشید، خوب است که از فر مژه استفاده نمایید. اما یکی از ترفندهای ریمل زدن این است که پیش از شروع کار، از فر مژه استفاده نمایید. به این منظور، فر مژه را به خط مژه بچسبانید و فشار دهید و برای چند ثانیه نگه دارید تا مژه هایتان به خوبی فر شده و حالت بگیرد. توجه داشته باشید برای فرمژه زدن هرگز فرمژه را نکشید، کافیست تنها آن را نگه دارید.

یکی از ترفندها در این باره این است که برای بیشتر فر خوردن مژه ها، کمی دستگاه فرمژه را گرم کنید، البته نه آنقدر گرم که مژه هایتان بسوزد. بعد از استفاده از فرمژه می توانید ریمل زدن را آغاز نمایید.

اینگونه ریمل بزنید

براش یا برس ریمل را داخل تیوب ریمل کنید تا به مایع ریمل آغشته شود. توجه کنید که پمپاژ برس داخل تیوب سبب وارد شدن هوا به داخل ریمل می شود و این کار به گسترش میکروب و در نتیجه بروز بیماری های چشمی منجر می شود. بعد از آغشته شدن برس به ریمل، آن را بیرون آورده و مایه اضافی را به کمک محفظه بگیرید.

یکی دیگر از ترفندهای ریمل زدن این است که به سمت پایین نگاه کنید تا بتوانید از ریشه به مژه های خود ریمل بزنید. برس را به سمت انتهای مژه های خود ببرید و دو یا سه بار برس را روی مژه ها بکشید. برای ریمل زدن انتهای مژه از حرکت لرزشی دست های خود کمک بگیرید.

مقداری صبر نمایید تا ریمل روی مژه های شما خشک شود، سپس به کمک یک شانه خشک، مژه های خود را برس کنید تا مژه های چسبیده شده را از هم باز کنید.

کسانی که علاقه مند به داشتن مژه های پرپشت هستند، می توانند پس از خشک شدن ریمل، مجدد یک لایه ریمل روی مژه ها بزنند.

ترفندهای ریمل زدن ؛ از پودر بچه استفاده کنید

یکی از ترفندهای ریمل زدن این است که برای پرپشت شدن مژه ها، می توانید پیش از ریمل زدن، روی مژه ها به کمک گوش پاک کن پودر بچه بزنید. با این کار می توانید ریمل های جذاب و پرپشت داشته باشید و خود را از استفاده از مژه های مصنوعی برهانید.